Pielgrzymko-wycieczka do Medziugorie i Chorwacji
(z wypoczynkiem w Neum)

Termin 08 lipiec -19 lipiec 2019.  (12 dni) 
Koszt: 1350 zł + 300 € oraz na wstępy i przewodników osobno ok. 50 

  1. Organizatorem pielgrzymki jest ks. Marian Kożyczkowski - wikariusz parafii Gwiazdy Morza w Sopocie  (tel. 606112028)
  2. Trasa: Marija Bistrica - Ludbreg - Medziugorie - Mostar - Veprić - Dubrownik - Trogir -  Mariazell - Svaty Kopeček - Częstochowa
  3. Wyjazd ma charakter pielgrzymko-wycieczki. W programie również relax i wypoczynek.
  4. Wszędzie dobre noclegi i dobre jedzenia wg programu. - szczególnie w Neum. 
  5. Tak gdzie jest możliwość - polskojęzyczny przewodnik - wg programu.
  6. Na wyjeździe można okazywać zarówno aktualny paszport (ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z Bośni), jak i dowód osobisty (ważny minimum 3 miesiące od daty powrotu).
  7. Program szczegółowo omówiony zostanie na spotkaniach organizacyjnych.
  8. Zalecam posiadanie małego radyjka ze słuchawkami lub telefonu komórkowego z opcją radia w celu odsłuchania tłumaczenia z języka chorwackiego na język polski mszy św. w Medziugorie.  W tym celu należy ustawić fale radia na częstotliwość 92,7 FM. Pamiętajmy o zapasowych bateriach lub naładowaniu telefonu komórkowego i koniecznie o słuchawkach.
  9. W Medziugorie prawie we wszystkich sklepach, można płacić walutą euro. W Medjugorje nie ma kantorów, a wymianę waluty w razie potrzeby można dokonać na poczcie. Warto jednak zapamiętać, że nie można tam wymieniać polskich złotych, przelicznik: 1 € = 2 km (marki bośniackie, konvertibilna marakaW wielu sklepach można płacić w złotówkach.

Dzień 1  08.07.2019 poniedziałek 
Wyjazd  z Sopotu - wczesne godziny poranne.  Całodzienny przejazd  w okolice Znojma - Czechy.  Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, relax, nocleg.  

Dzień 2  09.07.2019 wtorek
Śniadanie. Pakowanie bagaży.  Przejazd do  miejscowości Marija Bistrica - w pobliżu Zagrzebia, gdzie  znajduje się najważniejsze w Chorwacji sanktuarium maryjne. Przyjazd do sanktuarium. Wspólne zwiedzanie, Msza św. lub Droga Krzyżowa, czas wolny. Przejazd do miejscowości Ludbreg.  Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, indywidualny spacer po miasteczku, nocleg. 

 Dzień 3  10.07.2019 środa 
Śniadanie, Msza św. w Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Ludbregu.  Pakowanie bagaży i przejazd w kierunku 
Medziugorie. Wspólny program religijny. Obiadokolacja.  Nocleg. 

Dzień 4  11.07.2019 czwartek
Medziugorie.
  Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium. Wejście na Górę objawień. Czas wolny.  Wyjazd autokarem na kąpiele - na wodospady. Obiadokolacja. Udział  wspólny w programie religijnym. Nocleg .

Dzień 5  12.07.2019 piątek 
Medziugorie. Śniadanie. Wyjazd 
do Mostaru - zwiedzanie z przewodnikiem. Powrót do Medziugorie -  obiadokolacja,  udział  wspólny w programie religijnym. Nocleg .

Dzień 6   13.07.2019 sobota 
Medziugorie, śniadanie, wyjazd do Dubrownika, zwiedzanie z przewodnikiem, Msza św. w katedrze św. Błażeja, rejs statkiem.  Przejazd do Neum - obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7   14.07.2019  niedziela 
Śniadanie. Wypoczynek w Neum. Obiadokolacja. Nocleg 

Dzień 8   15.07.2019 poniedziałek
Neum. Śniadanie. Dzień do własnej dyspozycji. Obiadokolacja. Nocleg 

Dzień 9   16.07.2019 wtorek  
Śniadanie. Pakowanie bagaży. Wyjazd  do Sanktuarium Maryjnego Veprić. Msza św. Przejazd do Splitu  Zwiedzanie z przewodnikiem. Czas wolny. Przejazd do Ludbreg. Obiadokolacja i nocleg 

 Dzień 10  17.07.2019 środa 
Pakowanie bagaży, śniadanie. Przejazd do Mariazell - Msza św., wspólny spacer, czas wolny, przejazd w okolice Brna - obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 11   18.07.  2019 czwartek 
Śniadanie, pakowanie bagaży. Przejazd do sanktuarium Svaty Kopeček. Msza św.,  zwiedzanie. Przejazd do Częstochowy - zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.  

Dzień 12  19.07.2019- piątek 
Śniadanie, wykwaterowanie, pobyt na Jasnej Górze. Przejazd w drogę powrotną do Trójmiasta.  Zatrzymujemy się na obiad, płatny indywidualnie Przyjazd do Sopotu w godzinach wieczornych.