1. W liturgii Kościoła:
w poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, polskiego franciszkanina, apostoła Niepokalanej, męczennika w Auschwitz,
w środę – rocznica poświęcenie kościoła archikatedralnego w Gdańsku Oliwie - święto,
w czwartek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – odpust w parafii,
w sobotę – św. Jacka, jednego z pierwszych polskich dominikanów, misjonarza na Rusi.

2. W czwartek w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada w naszej parafii odpust. Uroczystość odpustowa będzie miała w tym roku ze zrozumiałych względów skromniejszą oprawę. Msze św. jak w niedzielę. Nie będzie jednak Mszy św o godz. 20.00.
Rezygnujemy w tym roku też z festynu parafialnego.
Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej niech będzie też dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.
Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP będzie podczas wszystkich Mszy Świętych. 

3. Msze św. w uroczystośc odpustową będą wyjątkowo odprawiane w kościele. Sumę odpustową o godz. 12.30 odprawi i słowo Boże wygłosi ks. prałat Stanisław Łada.
Aby dobrze przygotować świątynię będziemy w poniedziałek, wtorek i środę czyścić kościół od godz. 15.00 do 18.00. Zachęcamy parafian do pomocy.

4. Zachęcamy do duchowego przgotowania się dla uzyskania odpustu przez udział we Mszy św. wieczornej w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi w środę od godz. 17.00.

5. Ks. Marian organizuje wycieczko-pielgrzymkę na Podlasie. Trasa pielgrzymki: Drohiczyn, Leśna Podlaska, Kodeń, Jabłeczna, Kostomłoty, Pratulin, Grabarka, Hajnówka, Białowieża, Sokółka, Święta Woda, Białystok. Wyjazd 15 października 2019 (wtorek), powrót 19 października 2019 (sobota). Bliższe informację na tablicy ogłoszeń.