1. W liturgii Kościoła w czwartek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu modlimy się szczególnie się przez wstawiennistwo Świętego Józefa za mężów i ojców. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Jego wstawiennistwu polecamy wszystkich cierpiących i konających 

2. Ks. Arcybiskup w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce stosownie do rozporządzeń organów państwowych zarządził, by liczba uczestników Mszy św. i nabożeństw nie przekraczała 50 osób.
   Dlatego ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w kościele. Ale za to możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. transmitowanej przez media. W czasie transmisji możemy wzbudzić pragnienie przyjęcia Komunii świętej w sposób duchowy.
(Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie nam daje przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary  w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, z miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.)

3. W Dekrecie Metropolity Gdańskiego po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce czytamy: „Zawieszam wspólnie celebrowane nabożeństwa (Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Godzinki, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i inne), a uwzględniając ich bogactwo duchowe, zachęcam do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania. […] Zawieszam spotkania formacyjne, kursy (np. przedmałżeńskie), wszelkie formy rekolekcji, pielgrzymki, sakrament bierzmowania i wizytacje, spotkania grup duszpasterskich oraz wszelkie inne zgromadzenia     o charakterze formacyjnym lub pozaliturgicznym. Rekolekcjonistów proszę o umieszczenie nauk rekolekcyjnych na stronach parafii, w których mieli je wygłosić.” 

4. Ks. Arcybiskup we wspomnianym dekrecie zachęca do otwarcia kościołów z możliwością indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Dlatego w naszym kościele w  dzień powszedni będzie sprawowana liturgia w następującym porządku:

godz.   7.30 – Msza św, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 12.00,

godz. 12.00 – Msza św,

godz. 16.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja dp indywidualnej modlitwy i adoracji do godz. 18.30,

godz. 18.30 – Msza św.

godz. 20.30 – We wszystkich kościołach i kaplicach (przy drzwiach zamkniętych) księża i osoby zakonne będą odmawiać różaniec. Prosimy o duchową łączność w tym czasie w modlitwie.

5. Transmisje Mszy św.:

Niedziela, 15 marca 2020 r.
     7:00 –TVP 1, Radio Plus
     9:00 – Polskie Radio - Program Pierwszy
     9:30 – Telewizja TRWAM
   11.00 – TVP 1
   13:00 – TVP POLONIA

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 r.
    7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.
   20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www.episkopat.pl

Transmisja Mszy Świętej z kościoła św. Elżbiety w Gdańsku dla polskich marynarzy i rybaków oraz rodaków poza granicami kraju
Sobota - godz. 23.00, Niedziela - godz. 12.00
Odbiór: Satelita Eutelsat Hot Bird; na platformie NC+ kanał 230
internet: external.polskieradio.pl 

   Ponadto, transmisje Mszy Świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w internecie.