1. W liturgii Kościoła::
w piątek – św. Łucji, dziewicy i męczennicy
, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych,
w sobotę – św. Jana od Krzyża, karmelity, żyjącego w latach 1542-1591, jednego z największych mistyków i teologów duchowości, doktora Kościoła.

2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek  składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.

3. W piątek (13 grudnia br.) i w przyszły poniedziałek (16 grudnia br.) będziemy wspominać bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii. (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.

W Roku Błogosławionych Męczenników Archidiecezji Gdańskiej, zapraszamy serdecznie na uroczystość poświęcenia pomnika bł. ks. Franciszka
Rogaczewskiego, która odbędzie się w środę, 11 grudnia br., i rozpocznie się Mszą Święta sprawowaną o godz. 8.00 w gdańskim kościele
pw. Chrystusa Króla. Eucharystii przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański.

Pomnik upamiętni bł. ks. Franciszka Rogaczewskiego (1892-1940) - wiernego duszpasterza Polaków w Wolnym Mieście Gdańsku, budowniczego kościoła pw. Chrystusa Króla, więźnia KL Stutthof i męczennika Kościoła Katolickiego.

Po Mszy św. i poświęceniu pomnika odbędzie się kongres poświęcony duchowości 108 polskich Męczenników zamordowanych podczas II wojny światowej, beatyfikowanych 13 czerwca 1999 r. w Warszawie przez św. Jana Pawła II podczas jego podróży apostolskiej do Polski (www.k108.pl).

4. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej o godz. 7.30 i o adwentowej spowiedzi św.

5. Pan organista nie roznosi w tym roku opłatków. Możemy je otrzymać u pana Józefa w zakrystii lub w biurze parafialnym.