1. W liturgii Kościoła:
w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła,
w czwartek – święto Najwyższego i Wiecznego Kapłana
,
w sobotę – św. Filipa Nereusza, włoskiego kapłana, apostoła Rzymu, który wprowadził z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii. 

3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. W poniedziałek czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. 

4. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

6. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 18.00 a w niedziele o godz. 17.30.

7. Dzisiaj w  uroczystość Zesłania Ducha Świętego przez spełnienie zwykłych warunków można uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestniczenie w kościele lub kaplicy w uroczystym śpiewie bądź recytacji hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź.

8. Akcja Katolicka przy naszej parafii zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Dyskusyjnego w czwartek 24 maja o godzinie 18.00 w kaplicy św. Wojciecha w Sopocie przy ulicy Chopina 16a. Przedstawiony zostanie temat „Stosunki polsko-niemieckie z punktu widzenia interesu narodu polskiego” . Słowo wstępne wygłosi oraz poprowadzi dyskusję pani poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk.

  9. Dzisiaj Msza św. dla chorych w kaplicy św. Wojciecha o godz. 15.00.