1. W liturgii Kościoła w czwartek przypada święto Katedry Świętego Piotra, apostoła.

2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.00 a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00.
Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali w Wielkim Poście oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.  Dzisiaj w niedzielę przypada 27. rocznica święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Wspierajmy go dzisiaj pamięcią modlitewną.

4. Nadchodząca druga niedziela Wielkiego Postu (25 lutego br.) nosi tytuł Ad Gentes. Będziemy się modlić w intencji dzieła misyjnego Kościoła i za misjonarzy.

5. Akcja Katolicka zaprasza po przerwie na spotkanie Klubu Dyskusyjnego w czwartek 22 lutego o godzinie 18.00 w kaplicy św. Wojciecha w Sopocie przy ulicy Chopina 16a. Przedstawiony zostanie temat "Polityka historyczna". Słowo wstępne wygłosi oraz poprowadzi dyskusję pan minister Jarosław Sellin.

6. Spotkanie dla rodziców młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia Bierzmowania, odbędzie się w najbliższy piątek, 23 lutego, o godz. 19.30 w plebanii.

7. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. dla chorych w kaplicy św. Wojciecha.  

8. Ukazał się wielkopostny numer czasopisma „Galilea” głownie poruszający tematy biblijne. Bieżące wydanie zostało poświęcone pustyni. Przyglądamy się wędrówce Izraelitów do ziemi obiecanej, towarzyszymy Eliaszowi, który przebywał na pustyni i piszemy o zmaganiach pustelników. Zachęcając do nabycia Galilei życzymy (7.50 zł) owocnej lektury!