1. W liturgii Kościoła:
w poniedziałek – bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej;
w środę – św. Wincentego ą Paulo, prezbitera, „duszpasterza galerników”, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;
w czwartek– św. Wacława, księcia czeskiego, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, jest patronem Czech;
w piątek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
w sobotę – św. Hieronima, prezbitera, doktora Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

2. Tak jak zapowiadaliśmy w Biuletynie Parafialnym w czwartek zapraszamy do „Koronki na ulicach miast świata“. Zbierzemy się przy Pomniku Umęczonych Polaków z Sopotu podczas II wojny światowej o godz. 15.00.

3. Męska Wspólnota Bractwa św. Pawła działająca na terenie Archidiecezji Gdańskiej organizuje wyjazd autokarowy na Narodową Pielgrzymkę Mężczyzn na Jasną Górę.
Wspólnota zaprasza mężczyzn by szukać siły u Boga, zgodnie z zawołaniem swego patrona, św. Pawła: „Bądźcie mocni     w Panu - siłą Jego potęgi!" (Ef 6,10). Siły te są potrzebne Polakom, by dobrze służyć Jezusowi, rodzinie, parafii.  Wspólnota zaprasza mężczyzn do wspólnego wyjazdu w sobotę 4 listopada br. Wyjazd ok. 4 rano, powrót w godzinach nocnych. Zapisy na stronie: www.bractwoswietegopawla.pl
Pielgrzymkę objął honorowym patronatem Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański.

4. Przypominamy, że katechezy przygotowujące dzieci do Pierwszej Komunii Świętej odbywają się w poniedziałki o godz. 17.15, a katechezy dla kandydatów do Bierzmowania – we wtorki o godz. 19.00. 

5. Przypominamy: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest zawsze we wtorki o godz. 18.00 a cicha adoracja Najśw. Sakramentu jest zawsze w piątek o godz. 17.30.

6. Archidiecezjalny Moderator Kół Żywego Różańca zaprasza zelatorów odpowiedzialnych w parafiach Archidiecezji Gdańskiej na spotkanie do kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Gdańsku przy ul. Łąkowej 34a (obok dawnego szpitala przy ul. Kieturakisa), które odbędzie się w dniu 29 września br. W planie: o godz. 17.00 spotkanie w kościele, o godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św. i na zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia.

7. Nasz kościół został wyznaczony jako kościół stacjonarny na czas akcji modlitewnej w naszej ojczyźnie „Różaniec do granic“ w sobotę 7 października br. Do dnia dzisiejszego zgłosiło się do naszej parafii 187 gości pragnących  uczestniczyć we ogólnonarodowej modlitwie. W programie modlitwy jest przewidziana przerwa na posiłek. Będziemy bardzo wdzięczni tym parafianom, którzy się zgłoszą czy do ks. proboszcza czy do biura parafialnego w ciągu tygodnia w celu pomocy w obsłudze gości w czasie posiłku w domu parafialnym.