1. W tym tygodniu w liturgii kościoła:
we wtorek  – święto św. Stanisława Kostki, młodego polskiego jezuity, patrona polskiej młodzieży;
w czwartek – świętych Andrzeja Kim Tae-gŏn’a, Pawła Chŏng Ha-sang’a i Towarzyszy, męczenników Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867;
w piątek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, świadka Chrystusa w Etiopii.

2. Dzisiaj przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach
o pracownikach mass mediów. Niech dzisiejsza modlitwa skłoni nas do stałego korzystania z prasy katolickiej.. 

3. Jutro, w poniedziałek, 17 września, przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominać  będziemy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosić będziemy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

4. We wtorek, 18 września, o godz. 18.30 w sposób szczególny zapraszamy młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki. 

5. W przyszłą niedzielę przypada coroczna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, którą przeżywać będziemy pod hasłem: „Polska odnawia małżeńskie śluby”. Zachęcamy  by małżonkowie w łączności z pielgrzymami razem ze swymi dziećmi uczestniczyli w przyszłą niedziele w Eucharystii, podczas  ktorej małżonkowie odnowią przysięgę małżeńską. Zachęcamy przed niedzielną liturgią do skorzystania z sakramentu pojednania w piątek od godz. 17.30.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać“ parafianom, którzy  tak ofiarnie przygotowywali kościół do remontu.  W tym tygodniu w czwartek będziemy przygotowywać dom św. Wojciecha do sprawowania w niej liturgii. Chętnych do pomocy zapraszam na godz. 14.00.

7. Dzisiaj w kaplicy św. Wojciecha o godz. 15.00 Msza św. dla chorych.